EditörEditör – Aralık 2017

2 sene ago977 min

Aziz okuyucularımız yeni sayımızla tekrar sizlere merhaba diyoruz. Kışın ilk ayına girmiş bulunuyoruz. Şüphesiz kış mevsimi Üstad Bediüzzaman`ın dediği gibi bize ölümü hatırlatmaktadır. Bu vesile ile ölümü hatırlamalı ve ölüm ötesi ebedi hayata hazırlanma gayret ve bilincimizi canlı tutmalıyız.

Bismihi Teâla…

El-Kuddûs, El-Hakk, El-Fettâh ve er-Reşîd olan, biz kullarının hidayete ermesi için peygamberler ve kitaplar gönderen Allah`a(CC) hamd u sena olsun. Yolumuzu aydınlatan Rehberimiz Hz. Muhammed Mustafa`ya salat ve selam olsun. İslam müceddidlerine, İslamî İhya Hareketleri önderlerine, İslam davetçilerine ve siz değerli İnzar Dergisi okuyucularına da selam olsun. Rabbimiz sizleri insi ve cinni şeytanların şerrinden muhafaza etsin ve ayaklarımızı hak üzerine sabit kılsın. Âmin.

Aziz okuyucularımız yeni sayımızla tekrar sizlere merhaba diyoruz. Kışın ilk ayına girmiş bulunuyoruz. Şüphesiz kış mevsimi Üstad Bediüzzaman`ın dediği gibi bize ölümü hatırlatmaktadır. Bu vesile ile ölümü hatırlamalı ve ölüm ötesi ebedi hayata hazırlanma gayret ve bilincimizi canlı tutmalıyız.

BAŞYAZI`da “SOSYAL MEDYA TEHLİKELERİ” başlığı altında “Doğru ve bilinçli kullanıldığı zaman faydalı, yanlış ve bilinçsizce kullanıldığında oldukça zararlı bir alandır sosyal medya. Özellikle gençlerimizi yoldan çıkaran, yuva yıkan, çağımızın en büyük tehlikelerinden biri haline gelen sosyal medyanın olumsuz yönleriyle ilgili kardeşlerimize bazı hatırlatmalarda bulunmak istedik.
Sosyal medyayı kullandığınızda Müslümana yakışır şekilde paylaşımlar yapın. Küfür, hakaret, sloganik ifadeler, suç oluşturabilecek türden yazılar vb. paylaşımlar bir Müslümana yakışmaz. Müslüman kimliğinin bir ağırlığı vardır. Bunu hafifletecek paylaşımlar bir Müslümana yakışmaz, davetçi konumunda olan, kendini İslam ve Müslümanlara hizmet vasfı ile vasıflandırana hiç yakışmaz.
Yaşı ne olursa olsun erkek–bayan tüm kardeşlerimizin teknoloji konusunda şuurlu bir şekilde hareket etmesini, eş ve çocuklarıyla beraber şeytana mağlup olmamak için bilinçli olarak mücadele etmelerini bekliyor ve dua ediyoruz.” Denilerek bizlere tavsiyelerde bulunuldu. Evlad u iyâlimizin muhafazası için bu tavsiyelere riayet etmekten geri durmamalıyız.

“Beşeri hukukta onu getiren insanlar değiştikçe o da onlarla beraber değişmektedir. İlahi hukukta ise, hiçbir zaman değişmeyen hükümler (sabiteler) olmakla birlikte, zaman ve şartların değişmesiyle değişebilen hükümler de vardır. Bu durum Mecelle`de şöyle formüle edilmiştir. "zamanların değişikliğiyle ahkâmın değişikliği inkâr olunamaz." (Mecelle, Mad, 39)” gerçeğinden hareketle tecdid ve ihya hususunu Ayın Konusu olarak işledik.

Aziz okuyucularımız, kâğıt fiyatlarının ve diğer giderlerimizin artması nedeniyle gelecek ay itibariyle dergimizin fiyatını 8 TL`den 9 TL`ye çıkardık. Bizi anlayışla karşılayacağınızı umarız.

Sizleri derginizle baş başa bırakıyor ve Allah`a(CC) emanet ediyoruz. Yeni bir sayıda buluşmak üzere, sağlık ve selamette kalınız.

Editör | İnzar Dergisi | Aralık 2017 | 159. Sayı

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İlgili Yazılar