EditörEditör – Ekim 2017

2 sene ago739 min

Değerli İnzar Dergisi okuyucuları Ekim ayı sayımızla sizlerle olmanın mutluluğunu ziyadesiyle yaşıyoruz. Zirâ bu sayımızla ‘14. Yılımız`a girmiş bulunmaktayız. Bu vesile ile bizleri bu günlere erişmeye muvaffak kılan kerem sahibi Allah`a (cc) şükrediyoruz. Bizlerden bu süre zarfında değerli ve ehemmiyetli yazılarıyla desteklerini esirgemeyen tüm Yazar ve Hocalarımıza teşekkürlerimizi ve hürmetlerimizi sunarız.

Bismihi Teâla…

El-Hakim, El-Hâdî ve Er-Reşîd isimlerinin sahibi olan Allah`a (cc) hamd olsun. Ki, O (cc), indirdiği vahy ile biz kullarını cehennem azabı ile tehdit etmiş ve ondan sakındırmış, nimet yurdu olan cennet ile müjdelemiş ve onu kazandıracak salih amellere biz kullarını teşvik etmiştir. Bizleri, Allah`ın (cc) kemale erdirilmiş dinine davet eden Aziz Peygamber Efendimiz`e salat ve selam olsun. Ve selam olsun, her türlü meşakkat, kınama ve bedellere rağmen Allah`ın (cc) dinine çağıran davetçilere…

Değerli İnzar Dergisi okuyucuları Ekim ayı sayımızla sizlerle olmanın mutluluğunu ziyadesiyle yaşıyoruz. Zirâ bu sayımızla ‘14. Yılımız`a girmiş bulunmaktayız. Bu vesile ile bizleri bu günlere erişmeye muvaffak kılan kerem sahibi Allah`a (cc) şükrediyoruz. Bizlerden bu süre zarfında değerli ve ehemmiyetli yazılarıyla desteklerini esirgemeyen tüm Yazar ve Hocalarımıza teşekkürlerimizi ve hürmetlerimizi sunarız. Destek, gayret ve sahiplenmeleriyle hep yanımızda olan ve bizlere güç, çalışmalarımıza heyecan katan ‘İnzar Ailesi`nin üyeleri olan tüm okuyucularımıza teşekkür ediyor, desteklerinin devamını diliyor, ‘İnzar Ailesi`ne yeni kardeşler katmak için yeni bir heyecan ve coşku ile çevrelerinde çaba göstermelerini istiyor ve bunun için büyük çaba sarf edeceklerine inanıyoruz.

İnsanın yerine getirmekle yükümlü olduğu bu âlemdeki HİLAFET rolünde ve görevinde herhangi bir menfi düşünceye ve ümitsizliğe düşmemesi, “aşağılık duygusuna” kapılmaması için Allah Teâla ona meleklerini secde ettirerek kadrini yüceltmiş ve kendisini küçük görmemeyi öğretmiştir. İnsanın yaratılış nedeni olarak gösterilen “Hilafet Makamı”na ulaşmak için şüphesiz davet ve tebliğ olmazsa olmazdır. Bu hakikate mebni olarak bu ayın ‘BAŞYAZI`sında: “Fitne ve fesadın bu denli yaygınlaştığı, ifsadın Müslümanların hayatını tehdit ettiği bu zor dönemde, Müslümanların her zamankinden daha çok çalışmaya ihtiyacı vardır. Zira yoğun ve kapsamlı çalışma ve gayretin dışında yaygınlaşan ifsadı etkisiz hale getirmek pek mümkün değildir… Kendisine bir davetçi gözü ile bakan her kardeşimiz ciddi ciddi muhasebesini yapmalı, başkalarıyla ilgilenme konusunda zafiyet içine girmemelidir. Ulaşabileceği, kendisine yakın insanları belirlemeli ve onlarla yakın bir diyaloğa girip ilgilenmelidir. Her ferdimizin dost ve akrabaları üzerinde programı olmalıdır. Onları ziyaret etmeli, bir araya getirip buluşturma faaliyetleri yapmalıdır.” denilerek, Tebliğ ve Davetin önemine dikkat çekilmiş ve bu konuda bizlere uymamızın İlahî vecibe olduğu tavsiyelerde bulunulmuş.

Bu ‘Ayın Konusu` olarak, yıldönümüne denk düşmesi nedeniyle Kudüs`ün Selahaddin Eyyubî (Allah ona rahmetiyle muamele etsin) tarafından fethedilmesi anısına Kudüs ve Fethini ele aldık. Konuyla ilgili Hocalarımızın yazılarını ve diğer kıymetli yazıları derginizde bulacaksınız.

Menfur 6-8 Ekim saldırılarında Kürdistan`daki hain çetelerce vahşice katledilen, mazlum şehitlerimiz Yasin Börü ve Arkadaşları`nı rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Rabbimiz onları Firdevs cennetlerinde misafir etsin. (Âmin) Dostlarımız ve Allah (cc) düşmanı olan herkes bilsin ki, Onları unutmayacağız, unutturmayacağız ve davalarını sürdürmeye ahd etmişiz. Vefatının yıldönümünde, Bosna Hersek`in Eski Cumhurbaşkanı, Önder ve Davetçi olan aziz Aliya İzzetbegoviç`i de rahmetle anıyoruz. Rabbimiz onu cennette salih kullarıyla buluştursun. (Âmin)

Sizleri, daha güzel, mutlu, İslam`ın hâkim olduğu günler ve yıllara kavuşmamız dileği ve temennisi ile Settar olan olan Allah`a (cc) emanet ediyor ve derginizle baş başa bırakıyoruz…

Editör | İnzar Dergisi | Ekim 2017 | 157. Sayı
 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İlgili Yazılar