EditörEditör – Eylül 2017

2 sene ago808 min

Bu ay ki Başyazı`da, “İSLAMİ YAPILARA KARŞI TAVRIMIZ” başlığı ile bizlere “Müslümanlar arasındaki bütün olumsuzlukları kendi iç işlerimiz görüp bunları kendi aramızda halledilmesi gereken meseleler kabul edip şimdilik bir kenara iterek, bütün gücümüzü ve enerjimizi İslam düşmanlarına yöneltmemiz gerekir.

Bismihi Teâla…
 
Es-Selam, El-Mü`min, El-Alim olan, “Nûn, Kaleme ve yazdıklarına andolsun.”(Kalem, 1) ve “O Rab ki kalemle yazmayı öğretti.”(Alak, 4) ayetlerini vahyeden Allah`a(cc) hamdolsun. Etrafında Ensar ve Muhacirlerden ashabı olan, ilmin şehri Hz. Muhammed Mustafa`ya salat ve selam olsun. Zemmedilmiş dünyanın dağdağalı çölünden, vahyin ve ilmin esenlik verici vahasına hicret eden Allah`ın(c) salih kullarına ve siz değerli kardeşlerimize de selam olsun. 
 
Değerli İnzar Dergisi okuyucularımız, Eylül ayı sayımızla sizlerle tekrar birlikte olmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Bu ay da yoğun, mühim ve müstefid temalı yazılarımızı sizlerle paylaştık. 
 
Bu ay ki Başyazı`da, “İSLAMİ YAPILARA KARŞI TAVRIMIZ” başlığı ile bizlere “Müslümanlar arasındaki bütün olumsuzlukları kendi iç işlerimiz görüp bunları kendi aramızda halledilmesi gereken meseleler kabul edip şimdilik bir kenara iterek, bütün gücümüzü ve enerjimizi İslam düşmanlarına yöneltmemiz gerekir. Bunu hem sözlü hem yazılı hem de ameli olarak ortaya koymalı, Müslümanları da bu konuda bilinçlendirmeye çalışmalıyız. Bütün Müslümanların bu konuda büyük sorumlulukları vardır ve bu konunun anlaşılması ve gereğinin yerine getirilmesi için çalışmaları şarttır. Bu konuyu Müslümanların gündemine sokmak ve dikkatlerini bu noktaya çekmek gerekir. Bu önemli sorun ortada dururken ve Müslümanların vahdeti için çalışma zarureti varken, kalkıp Müslümanları hedef tahtasına oturtarak aralarındaki ihtilaflarla ve sorunlarla uğraşmak hiçbir Müslümana yakışmaz.” Tavsiyesinde bulunuldu. Bu tavsiyeler çerçevesinde bir hayat sürmeyi ve Müslümanların haklarının sıkletiyle Kendisinin huzuruna çıkmamayı Allah`tan(cc) niyâz ederiz.
 
Siz okuyucularımızın ve tüm İslam âleminin Mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, İslam Coğrafyası`ndaki işgal ve fitnelerin bitmesine vesile olmasını Allah`tan niyâz ederiz. Yazarlarımız, Abdulhakim Sonkaya, Abdulkuddus Yalçın ve Yusuf Akyüz makalelerini bu çerçevede ele aldılar. 21 Eylül tarihi Hicrî yılbaşına denk gelmektedir. Hicri Yılbaşı`nızı tebrik eder, sizlere ve İslam Ümmetine hayırlı kapılar açılmasına vesile olmasını Rabbimizden niyâz ederiz. Yazarlarımız Mehmet Zeki Ergin “Vahyin Toplumu: Birbirlerine Yar Ve Yardımcı Olanlar”, Mehmet Selim Sabaz “Ensar Muhacir Kardeşliği Ve Günümüze Yansımaları” ve Nur Kılıç “…Allah Güçlüdür, İntikam Alıcıdır” başlıklı makaleleriyle sizlere misafir oldular. 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı`nın tüm eğitim camiasına ve öğrencilerimize hayırlı, başarılı olmasını diler ve kutlarız. Yeni Eğitim-Öğretim dönemine girilmesi ve okulların açılması vesilesi ile yazarlarımızın, Abdulkadir Turan “Kurtuluş ve Yükselişin Yolu: İlim”, Sıracettin Aslan “İsmâil Râcî Farûkî (1921-1986) ve Çağdaş Bilginin İslamîleştirilmesi Projesi”, Mehmed Göktaş “Her çocuk kabiliyetlidir, bize düşen…” Mehmet Gülsever “Enerjimizi Alternatif Üretmeye Harcamalıyız” başlıklarıyla husus hakkındaki makalelerini istifadelerinize sunduk. Diğer değerli yazarlarımızın muhtelif temalı makaleleri ve derginizle siz kardeşlerimizi baş başa bırakırken, bir sonraki sayımızda tekrar buluşmak temennisiyle Allah`a(cc) emanet olunuz.
 
Editör | İnzar Dergisi | Eylül 2017 | 156. Sayı
 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İlgili Yazılar