EditörEditör – Kasım 2017

2 sene ago946 min

Kasım ayı sayımızla yeniden siz değerli İNZAR dergisi okuyucuları ile buluşmuş bulunmaktayız. Rabbimiz bu hizmetimizi daim kılsın ve bizleri ebedi cennette buluştursun.

Bismihi Teâla…

El-Veliyy, Er-Râfi, El-Latîf ve El-Kuddûs olan Zat-ı Zül-Celâl`e mahlûkatı adedince hamd ederiz. Allah`a (CC) kulluk etmenin en güzel örnekliğini bizler için sergileyen aziz rehberimiz Resulûllah`a, âline ve ashabına salat ve selam olsun. Takva elbisesine bürünen, nefsin hevâ, istek ve arzularına boyun eğmeyen mümin kullara ve siz değerli okuyucularımıza selam olsun.

Kasım ayı sayımızla yeniden siz değerli İNZAR dergisi okuyucuları ile buluşmuş bulunmaktayız. Rabbimiz bu hizmetimizi daim kılsın ve bizleri ebedi cennette buluştursun.

Malumunuz, Irak Kürdistanı`nda bir referandum gerçekleşti. Bunun akabinde bu memleketin Müslüman evlatları arasında fitneye sebep olabilecek derecede menfi bir surette ırkçı söylem ve tasavvurlar serdedildi. Şüphesiz bu durum ümmet bilincine zarar verme potansiyelini barındırıyor. Bu nedenledir ki kasım ayı sayımızın “BAŞYAZI”sında bizlere: “Irak Kürdistan`ında yapılan bağımsızlık referandumundan dolayı bazı Müslüman yazar ve aydınların sergiledikleri milli reflekslerin aksül amel ederek karşı tarafta milliyetçilik damarlarının kabarmasına ve dindar olarak bilinen insanların dahi Müslümanlardan uzaklaşmasına neden olduğunu belirtmek isteriz. Sıfatı ne olursa olsun her Müslümanın söylemlerine ve eylemlerine dikkat etmesi gerekir…

Hiç kimsenin yanlış tavır ve söylemleri bizi yanlış yapmaya ve yanlış söylemlerde bulunmaya sürüklememelidir. Hiddet anında söylenen sözler ve takınılan tavırlar bizi yanlışa sürüklememelidir.

Kuvvetli ve güçlü olmak; böylesi ortam ve şartlarda kendimize hakim olup İslami ölçüyü muhafaza etmektir. Rabbimizin emirlerine sarılmaktır, Peygamber efendimizin sünnetine sarılmaktır.” Şeklinde nasihatte bulunulmuş. Rabbimiz, bizleri hidayetten ayırmasın.

30 Kasım 1925`te Tekke ve Zaviyelerin Kapatılmasına İlişkin Kanun`un kabul edilmesinin yıldönümü nedeniyle ayın konusunu bu mevzu çerçevesinde ele aldık. Hem ayın konusu hem de sair konular ile ilgili yazılarımızı siz okuyucularımızın ilgisine arz ediyoruz. 19 Kasım 1935`te şehid edilen Filistinli önder İzzettin El-Kassam`ı ve tüm İslam şehidlerini rahmetle yâd ediyoruz. Rabbimiz onları mükâfatlandırsın, tüm İslam topraklarını İslam adaletine eriştirsin. Sizleri derginizle baş başa bırakır, Allah`a (CC) emanet ederiz…

Editör | İnzar Dergisi | Kasım 2017 | 158. Sayı
 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İlgili Yazılar