EditörEditör – Mart 2017

2 sene ago736 min

Ayın konusu olarak, “Konfora Düşkünlük Hastalığı”nı ele aldık. Çünkü günümüz İslam Coğrafyasında Ümmet`in çocuklarının çektikleri acı ve mahrumiyetlere rağmen, hakikatte ihtiyaç kategorisine giremeyecek pek çok ürünün olağan bir şekilde çılgınca tüketilmesiyle, servetlerin berhava edilmesi kabul edilecek gibi değil

Değerli okuyucularımız; Mart ayı sayımız ile Sizlerle tekrar buluşmuş olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Baharın ilk ayına girdik. Yeryüzü, Xalık`ımızın ikramıyla içinde sakladığı tüm güzelliklerini ve bereketini bizlere sunacak. Adeta yeni bir dirilişe şahit olacağız. İnşaallah, acı ve kahırlar içindeki coğrafyamız da acılarından kurtulmaya vesile olacak baharmisâl dirilişler görür.
 
Dergimizin bu ay ki Başyazı`sında, “Dünyevileşme Müslümanlar için büyük bir tehlikedir” başlığı altında, “İslami aileler dünyevileşme tehlikesiyle karşı karşıyadır. İslami çizgilerini koruyan Müslüman aileleri hedeflerinin önünde bir engel olarak gören şeytan ve taraftarları, bu kurumu yozlaştırmak için yoğun çaba harcamaktadır. 
 
Dünyevileşme, insanın İslami hassasiyetlerinden taviz vermesiyle başlar, sorumluluklarını bir bir terk etmesi ve dinden uzaklaşması şeklinde varlığını sürdürür.” Denilerek dünyevileşmenin tehlikelerine dikkat çekilmiş ve bu hastalığa yakalanmamak için yapılması gerekenler ifade edilmiş.
 
Ayın konusu olarak, “Konfora Düşkünlük Hastalığı”nı ele aldık. Çünkü günümüz İslam Coğrafyasında Ümmet`in çocuklarının çektikleri acı ve mahrumiyetlere rağmen, hakikatte ihtiyaç kategorisine giremeyecek pek çok ürünün olağan bir şekilde çılgınca tüketilmesiyle, servetlerin berhava edilmesi kabul edilecek gibi değil. Unutulmamalı ki, yapıp/ettiğimiz her şeyden muhakkak hesaba çekileceğiz! Değerli yazarlarımız: Mehmet Göktaş, Abdulkadir Turan, Abdulkuddüs Yalçın, Mehmet Şenlik ve Mehmet Selim Sabaz, ayın konusunu farklı zaviyelerden işlediler. Ayrıca diğer yazarlarımızın farklı konulardaki önemli ve değerli yazılarını da tefekkür ederek ve zevkle okuyacaksınız.
 
Malumunuz Halepçe Katliamı mart ayında meydana gelmiş, binlerce mazlum Müslüman Kürt kardeşimiz zalim Saddam tarafından hunharca ve haince, kimyasal maddelerle katledilmişti. Olayın yıldönümünde katliamın faillerini lanetliyor, mazlum Halepçe Şehitleri`ni anıyoruz. Rabbim onları cennetiyle mükâfatlandırsın.(Âmin)
 
Bu ayın sonlarında Mübarek Üç Aylara gireceğiz ve nefis tezkiyesi imkânı sunacak olan manevî vakitler denizine doğru kulaç atacağız, inşaallah. Rabbim, bu mübarek zamanları hakkıyla değerlendirme gayretinden bizleri mahrum kılmasın.
 
Sizleri derginiz İNZAR ile baş başa bırakıyoruz. Yeni bir sayıda tekrar buluşuncaya dek Allah`a (cc) emanet olunuz. 
     
Editör  / İnzar Dergisi – Mart 2017 (150. Sayı)
 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İlgili Yazılar