EditörEditör – Mayıs 2017

2 sene ago7218 min

Üç ayların feyzinden istifadeye devam ederken, bu ayın sonlarına doğru mübarek ramazan ayına da giriyoruz. Rabbim hakkıyla istifade edenlerden eylesin. Hocalarımız Abdulkadir Turan ve Mehmet Göktaş ramazan, Mehmet Şenlik ve Mehmet Zeki Ergin zekât konularını işlediler.

Bismihi Teâla…
 
El-Vehhab, Er-Rezzak, El-Vedud ve El-Latif isimlerinin sahibi Malik-ül Mülk olan Allah`a (cc) mahlûkatının adedince hamd u sena olsun. Fahr-ı kâinat ve saadet-i dareynin kılavuzu olan Hz. Muhammed Efendimize, aline, ashabına ve etba`ına salat ve selam olsun.
    
Değerli İNZAR dergisi okuyucuları yeni sayımızla sizlere misafir olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Kutlu Doğum coşkusunun yaşandığı bir ayı arkamızda bıraktık. Resulullah aleyhisselam`ın anılması ve anlaşılması noktasındaki hizmetlerinden dolayı Peygamber Sevdalıları Platformu camiasını ve etkinliklere her türlü katkı sunan Müslümanları tebrik eder, Allah`ın onları mükâfatlandırmasını niyâz ederiz. Üç ayların feyzinden istifadeye devam ederken, bu ayın sonlarına doğru mübarek ramazan ayına da giriyoruz. Rabbim hakkıyla istifade edenlerden eylesin. Hocalarımız Abdulkadir Turan ve Mehmet Göktaş ramazan, Mehmet Şenlik ve Mehmet Zeki Ergin zekât konularını işlediler. Mehmet Selim Sabaz, vefatının sene-i devriyesi vesilesi ile İmam-ı Azam Ebu Hanife`nin(r.a) davet ve mücadelesini ele aldı. Yusuf Akyüz Hoca, Hayat ve Ölüm arasındaki ilişkiyi ve ölüme hazırlanmanın ehemmiyetini işlemiş. Diğer yazarlarımız da önemli hususları işleyen yazılarını serdetmişler.
    
 Bu ay ki BAŞYAZI`da bizlere önemli hususlarla ilgili tavsiyelerde bulunulmuş: 
  
“-İslami hizmetler sırasında karşılaşılan nimetler için şükür; bela, musibet, sorun ve aksaklıklara karşı da sabır ve kararlılıkla hareket edilmelidir. 
 
-İslami çalışmalar; Müslümanlar arasında rekabete değil, hayırda yarışmaya ve yardımlaşmaya vesile olmalıdır.
 
-Kardeşlerimiz, İslami hizmetlerde başlattıkları işleri bitirmelidirler. Başlatılıp sonucu alınmayan hizmetlerden istifade edilemeyeceği gibi zaman ve enerji israfına da sebebiyet verir
 
-İslami hizmet erleri kardeşlerimiz, okuyucularımız, başkasının oluşturduğu gündemlerin peşinden gidip zamanını ve enerjisini boş ve gereksiz şeylere harcamamalıdırlar.
 
-Ayrıştıran ve kutuplaştıran tartışmalara ve cedelleşmelere müdahil olunmamalıdır. Değişik nedenlerle tartışan ve birbirleriyle mücadele eden taraflardan birini seçme mecburiyetinde değiliz.
 
-Kardeşlerimiz, Müslüman davetçiler olarak, kullandıkları kavramlara ve edebiyata dikkat etmelidirler.
 
-Hiçbir kardeşimiz başkalarının menfaati için, başkalarını savunmak veya yermek için kendi dava arkadaşlarıyla tartışma ve münakaşaya girmemelidir.
 
-Kardeşlerimizle ilişkilerimiz yardımlaşma ve dayanışma üzerine olmalıdır. Tartışma, gruplaşma ve ayrışma, Müslümanlara yakışan hasletler değildir.
 
-Ümmet içerisinde değişik nedenlerle oluşan, İslam`a ve Müslümanlara zarar veren hizipleşmelere, gruplaşmalara taraf olunmamalıdır.” 
 
Değerli İNZAR okuyucuları, sizleri derginizle baş başa bırakıyoruz. Bir başka sayıda buluşmak üzere Allah`a (cc) emanet olunuz…
 
Editör | İnzar Dergisi | Mayıs 2017 | 152. Sayı
  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İlgili Yazılar