EditörEditör – Nisan 2017

2 sene ago546 min

Bu ayın BAŞYAZI`sı “Davet Yolunda Kararlılık ve İ`tidal” konusunda bizlere tavsiyelerde bulunuyor. “Toplumun küçük ve ıslah edilebilir kusurlarını, gayri İslamî söylem ve kavramlarla itham edebiliyorlar. İslamî hizmet için gayret ettiğini söyleyen birçok şahıs ve grup enerjilerinin büyük bir kısmını başka mezhep, meşrep ve cemaatlere mensup Müslümanlarla uğraşmakla harcıyor.

Bismihi Teâla…
    
El-Hadi, El-Vedud, Er-Rauf ve Er-Rahiym olan Rabbimize hamd u senalar olsun. Allah`ın (cc) Resûlüne, adı yerde Ahmed ve gökte Muhammed Olana salat ve selam olsun. Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vesselamı kendisine Rehber ve Kılavuz edinen cümle ehl-i imana da selam olsun.

Değerli İNZAR DERGİSİ okuyucuları nisan ayı sayımız ile yeniden sizlerle buluşmuş olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Nisan ayıyla birlikte mübarek viladetin, Kutlu Doğum mevsiminin naif rüzgârının sevinç ve coşkusunu ziyadesiyle yaşamaya gayret sarf edeceğiz. Çünkü biz Müslümanlar Resulullah sallallahu aleyhi vesselamı Kılavuz, Onun Sünnet-i Seniyyesini de pusulamız bilir ve bu bilinçle hareket ederiz. Şüphesiz, şu debdebeli ve fırtınalı imtihan dünyasında Kılavuzu ve Pusulası olmayanlar şaşkınlık içinde debelenip duracaklar, kurtuluş yolunu bulamayacak ve saadet menziline ulaşamayacaklardır. Değerli Abdulkadir Turan, Mehmet Göktaş, Mehmet Zeki Ergin ve Mehmet Selim Sabaz Hocalarımız Kutlu Doğum ayı vesilesiyle Siyer ile ilgili yazılar kaleme aldılar. Mehmet Said Çimen, Hz. Ebu Bekir (RA)`ın hayatını anlatmaya devam ediyor. Yusuf Akyüz`ün manevi ve latif dünyamıza hitap eden yazısını haz alarak okuyacaksınız. Her birisi birbirinden kıymetli diğer yazarlarımızın yazılarını göreceksiniz.

Bu ayın BAŞYAZI`sı “Davet Yolunda Kararlılık ve İ`tidal” konusunda bizlere tavsiyelerde bulunuyor. “Toplumun küçük ve ıslah edilebilir kusurlarını, gayri İslamî söylem ve kavramlarla itham edebiliyorlar. İslamî hizmet için gayret ettiğini söyleyen birçok şahıs ve grup enerjilerinin büyük bir kısmını başka mezhep, meşrep ve cemaatlere mensup Müslümanlarla uğraşmakla harcıyor. İslam düşmanlarına göstermeleri gereken tepkiyi Müslüman kesimlere gösteriyorlar. Bu tür kardeşlerimizin yanlışlıklarına karşı aynı yanlışa düşmememiz gerekir. Bize karşı yapılsa bile bizim, hak ve adaleti elden bırakmadan vasat ümmet ve mutedil Müslüman özelliklerimizi muhafaza etmemiz gerekir.” Denilerek, bizlere mu`tedil olarak hareket etmek bilinciyle davranmamızın zaruriyeti hatırlatılmış.

Sizleri Derginiz İNZAR`ın nisan sayısı ile baş başa bırakırken. Bir başka sayıda buluşmak dileğiyle Allah`a (cc) emanet olunuz…

Editör / İnzar Dergisi – Nisan 2017 (151. Sayı)

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İlgili Yazılar