EditörEditör – Temmuz 2017

2 sene ago785 min

Değerli İNZAR dergisi okuyucuları Allah`ın (cc) selamı, rahmeti ve bereketi sizin ve sevdiklerinizin üzerine olsun. Temmuz ayı sayımızla sizlerle tekrar buluşmuş olmanın sevincini yaşıyoruz. Bir Ramazan ayını daha arkamızda bıraktık. Rabbim kendi rızası için kabul etsin.

Bimihi Teâla…
 
Yeryüzünü bizlere mescid kılan El-Mucib, El-Cami` ve Eş-Şehid olan Allah`a (cc) hamd olsun. Salat ve selam insanlığın önderi ve imamı olan Muhammed Mustafa Efendimize olsun. Ehl-i secde ve abid olan Allah`ın (cc) kullarına da selam olsun.
 
Değerli İNZAR dergisi okuyucuları Allah`ın (cc) selamı, rahmeti ve bereketi sizin ve sevdiklerinizin üzerine olsun. Temmuz ayı sayımızla sizlerle tekrar buluşmuş olmanın sevincini yaşıyoruz. Bir Ramazan ayını daha arkamızda bıraktık. Rabbim kendi rızası için kabul etsin. Bu ayda edindiğimiz ibadi alışkanlık ve huylarımız inşaalah diğer aylarda da devam eder. Malumunuz geçen sene 15 Temmuz`da memleketimiz meşum bir darbe ve işgal girişimine maruz kaldı. Allah`ın inayeti ve fedakâr halkımızın gayretleriyle akim kaldı. Rabbimiz bu türden badireleri bir daha göstermesin. Bu ayın konusu olarak mescid ve alakalı hususları işledik. Abdulkadir TURAN, Mehmet Zeki ERGİN, Mehmet Selim SABAZ ve Mehmet GÜLSEVER Hocalarımız ayın konusu etrafında yazılar ele aldılar.
 
Başyazımızda “Her Şeyin Hesabı Çok İyi Yapılmalı” başlığı altında “Sözlerimizi, hareketlerimizi ve duruşumuzu belirlerken işin İslami yönü ve yapılabilirliğinin hesabını yapmak durumundayız. Bununla birlikte bize, davamıza, İslam`a ve Müslümanlara vereceği fayda veya zararı da çok iyi hesaplamalıyız. Karşılaştığımız olaylara karşı ani ve hesaplanmamış tepkiler vermek ileride telafisi mümkün olmayan zararlı neticelere neden olabilir. Çoğu zaman ilk tepkilerin içine duygusallık karışır, hatta işin içine nefis de girebilir. Herhangi bir icraata başlamadan evvel tavır ve tepkilerimizin etkisi ve sonuçlarını iyi hesaplayıp gerekli istişareler yapıldıktan sonra nihai karar verilmelidir.” Bizlere tavsiyelerde bulunulmuş.
 
Diğer muhterem Hocalarımızın da pek müstefid yazıları ve derginiz İNZAR ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Gelecek sayımızda tekrar buluşmak üzere Allah`a emanet olunuz.
 
Editör | İnzar Dergisi | Temmuz 2017 | 154. Sayı
 
 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İlgili Yazılar