EditörEditör Yazısı Ocak 2018

2 sene ago1149 min

Siz değerli İNZAR DERGİSİ okuyucularımızla yeni miladi yılın ilk ayında Ocak sayımızla yine birlikteyiz. Ocak`ın sızısı, tüm soğuğuna rağmen yüreğimizi yakıp acıtmaya devam ediyor. Rabbimiz bizleri şehid rehberlerimizin yolundan ayırmasın ve onları Firdevs Cennetlerinde ağırlayıp mükâfatlandırsın. Arkamızda bıraktığımız ayda önemli ve yoğun bir gündem vardı. En mühimi ise mübarek Kudüs şehri etrafında yaşanan gelişmelerdi. Dünya Müslümanlarının Kudüs ve Mescid-i Aksa vesilesiyle…

Bismihi Teâla…

Fıtratımıza; inanma, inandığını yaşamada sa`yetme, sabretme, istikrarlı olma ve şükretme duygularını yerleştiren Allah`a(CC) hamd ederiz. İnsanlığa nümune-i imtisal ve rehber olan Fahr-ı Kâinat Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa`ya salat ve selam olsun. Ve selam olsun! Allah`ın(CC) düşmanlarını düşman, dostlarını dost edinenlere!

Siz değerli İNZAR DERGİSİ okuyucularımızla yeni miladi yılın ilk ayında Ocak sayımızla yine birlikteyiz. Ocak`ın sızısı, tüm soğuğuna rağmen yüreğimizi yakıp acıtmaya devam ediyor. Rabbimiz bizleri şehid rehberlerimizin yolundan ayırmasın ve onları Firdevs Cennetlerinde ağırlayıp mükâfatlandırsın. Arkamızda bıraktığımız ayda önemli ve yoğun bir gündem vardı. En mühimi ise mübarek Kudüs şehri etrafında yaşanan gelişmelerdi. Dünya Müslümanlarının Kudüs ve Mescid-i Aksa vesilesiyle aralarındaki tefrikaları terk ederek bir araya gelmelerini yüce Allah`tan(CC) niyaz ederiz. Müslüman kardeşlerimizden ve özellikle okuyucularımızdan Kudüs`ü gündemlerinde tutmaya devam etmelerini istiyoruz.

Yeni yılla birlikte reklamı yapılan “Milli Piyango” adıyla devletin teşvik ettiği her türlü kumarın toplumu imhaya dönük melanetler olduğunu “Ayın Konusu” olarak işledik. Devlet teb`asını her türlü zarardan uzak tutma konusunda kendisini mecbur görmelidir. Kumar ve benzeri mefsedetleri desteklemekten vaz geçmeli ve yasaklamalıdır.

Geçen sayımızdaki “Başyazı”da “Sosyal Medya Tehlikeleri” başlığıyla bu alandaki tehlikelerden muhafaza olabilmemiz için bizlere tavsiyelerde bulunulmuştu. Ehemmiyetine binaen ve toplumdaki menfî tesirlerinin yıkıcılığının büyüklüğü nedeniyle bu ay ki “Başyazı”da da aynı başlık altında bizlere, “Aile reisi kardeşlerimiz! İşiniz ve faaliyetleriniz ailenizi ihmal etmeye sebep olmamalıdır. İnternet ve sosyal medyada, evdeki bilgisayarla veya cebinizdeki telefonla haddinden fazla zaman harcıyorsanız, ailenizi ihmal ediyorsunuzdur. Evinizin huzuru, evlatlarınızın nereye girip çıktığı, neler yaptığı sizin sorumluluğunuzdadır. Bir ailede huzur yoksa birinci derecede aile reisi olarak sizlerin ihmalkârlığı buna sebep olur.

Biz kardeşlerimizden beklemiyoruz ama eşinin veya kızlarının, kız kardeşlerinin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşanların, örneğin İstanbul Eminönü`nde, Diyarbakır`ın Dağkapı`sında, Van`ın Beş Yol`unda eşinin posterini havaya kaldırıp; “Ey millet, bu gördüğünüz benim eşimdir, kızımdır, kız kardeşimdir” diyen birinden farkı yoktur, belki daha kötüdür. Gerçek alanlarda bunu yapan en çok yüzlerce belki binlerce kişiyle bu fotoğrafları paylaşmış olur. Ama sosyal medyada yaparsa milyonlarca insanla paylaşmış olur.” Şeklinde tavsiyeler yapıldı. Gereğince davranışlar sergilememiz, dünyevî ve uhrevî saadete erişmede atmamız gereken adımlar babındandır.

Yazarlarımızdan Mehmet Göktaş Hocaya Erzurum`da davetli olduğu bir konferansta çirkin bir saldırı oldu. Hocamıza geçmiş olsun diyoruz. Kavmi düşüncelerini her şeyin önüne koyup böyle saldırılara tevessül edenlere şunu söylemek istiyoruz: Allah`ın izniyle hiçbir şey bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. İmkan ve gücümüz dahilinde hakkı haykırmaya devam edeceğiz.

Sizleri derginizle baş başa bırakır, Allah`a(CC) emanet ederiz… Bir sonraki sayıda buluşmak temennisiyle! Sağlıcakla kalınız…

 Editör | İnzar Dergisi | Ocak 2018 | 160. Sayı

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

İlgili Yazılar